Усі товари
Маловідомі факти з історії української орфографії, бурхливі правописні дискусії кінця 1920-х років та новітнього часу, складні й суперечливі питання сучасного українського правопису, практичні поради всім, хто послуговується писемною мовою, - це та багато іншого знайде у цій книзі небайдужий читач.
Для широкого загалу.
У підручнику, який не має аналогів на українських теренах, висвітлено рух світової літературознавчої думки від сивої давнини до сучасності. Представлено найкращі надбання в царині літературознавства не тільки європейських країн, а й стародавніх та середньовічних Китаю, Індії, Японії, арабських і закавказьких держав. Докладно репрезентовано основні напрями сучасної науки про літературу, які побутують на всіх континентах. З-поміж інших постає вітчизняне літературознавство, що має понад тисячолітню писемну традицію.
Для студентів вищих навчальних закладів. Буде корисний для всіх, хто цікавиться світовим літературним процесом.
Есеїстична книжка молодшого сина Михайла Стельмаха, Дмитра, містить відверті історії з життя українських письменників старшого покоління. Під пером вправного оповідача постають також побут і звичаї київської «золотої молоді» 1960-1970-х років , до якої належав автор. Книжку ілюстровано рідкісними фото, частина з яких друкується вперше.
Для широкого загалу читачів.
Ноосфера - нооцивілізація - нооекономіка - вузлові визначення нової епохи, що нині формується.
Це найповніше зібрання спогадів і роздумів видатного письменника, вченого й громадського діяча - нашого сучасника, людини, якій є що сказати світові.
Для широкого читацького загалу.
Унікальна багатожанрова збірка представляє маловідомі, а то й зовсім не знані історично-літературні пам’ятки ХІ-ХVIIIст., що вийшли зі стін українських монастирів чи дотичного середовища. Тексти супроводжено ґрунтовною вступною статтею, коментарями та ілюстровано витворами староукраїнського мистецтва.
Для широкого читацького загалу.
Збірник продовжує тематичний напрям «Психологія вчинку», започаткований виданням багатотомної «Історії психології» академіка В.А. Роменця. Автори статей – провідні дослідники історико-психологічного процесу з України і Російської Федерації – актуалізують ідеї й концепти українського мислителя, розкривають евристичний потенціал запропонованої ним учинкової парадигми для подальших пошуків у соціогуманітарній сфері.
Для науковців, викладачів, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами психології.
До цієї книжки Ліни Костенко увійшли нові, а також раніше не друковані поезії різних років.
Літературно-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у багатоголосну симфонічну поему, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів.
Лірично-філософські роздуми видатної української поетеси виливаються у струнку і багатоголосну поетичну сюїту, в якій знайомі читачеві вірші органічно переплетені з друкованими вперше. Оригінальне художнє оформлення та ґрунтовна післямова довершують цілісне сприйняття книжки. До видання долучено аудіодиск.
Для широкого загалу.
Збірник, освячений славетними іменами двох великих поетів слов’янства, що побачив світ 1859 року в Лейпцигу, - дорогоцінна реліквія української літератури, як і всі інші прижиттєві видання творів Великого Кобзаря, видатне явище в історії українського безцензурного друку. Пропоноване репринтне видання цього раритету супроводиться статтею вченого-текстолога, знаного шевченкознавця В.С.Бородіна, в якій розкриваються незвичні обставини появи збірника, багато в чому загадкова його історія.
Для всіх шанувальників української книги та українського поетичного слова.
Книжка видатної вченої-мовознавця Алли Петрівни Коваль (1923-2009)подає маловідому інформацію з географії та топоніміки України. Хто, коли й чому саме так назвав те чи те поселення, якою є етимологія його назви, яким історичним впливам вона піддавалася – ці та інші питання розкриваються надзвичайно цікаво й захопливо.
Біблія була й залишається унікальною скарбницею для збагачення фразеології народів світу, в тому числі українців. У книжці простежено долю багатьох біблійних висловів за час їхнього побутування в українській мові. Приклади ілюстровано цитатами з творів вітчизняних письменників.
Для широкого читацького загалу.
Вишукане ілюстроване подарункове видання до якого увійшли твори М.В. Гоголя про Україну, її людність, традиції, народне життя й побут.
Вміщено найважливіші документальні джерела з давньої та середньовічної доби історії слов’ян. Тематично представлені господарство, культура, суспільство, політичні інститути, релігія, повсякденне життя людини та світ речей, що її оточують. Матеріал систематизовано і впорядковано за хронологічно-територіальним принципом, супроводжено характеристикою джерел та коментарем.
Для студентів вищих навчальних закладів.
Ця книжка відкриває для читача новий, незвичайний аспект творчості Михайла Врубеля «київського» періоду - ангельську тематику.
Розглядаються питання орфографії, правопису і пунктуації в руслі поглиблення знань, підвищення рівня грамотності, культури писемного мовлення.
Посібник, призначений для організацій та проведення семінарських (практичних) занять із дисципліни “Історія Середньовічного Сходу», містить першоджерела з історії афро-азійських народів у Середні віки. В основі структури – тематичний принцип. Кожну тему викладено за схемою: план занять, стисла інформація про джерела, перекладені українською мовою та відкоментовані документи, методичні рекомендації, список наукових публікацій з досліджуваної проблематики. Тексти документів дібрано з урахуванням їхньої важливості для розуміння соціально-економічних, етнополітичних і культурно-релігійних процесів у цивілізаціях Середньовічного Сходу.
Для студентів вищих навчальних закладів.
У книжці зібрано найповніший на сьогодні корпус перекладів поезій Поля Верлена – одного з найвідоміших французьких символістів – від 90-х років ХІХ ст. до нинішнього часу.
Даються поради щодо вибору лексичних, вимовних, наголосових, морфологічних та синтаксичних варіантів для найкращого висловлення думки в різних стилях сучасної української літературної мови.
У посібнику розкриваються психологічна сутність, причини та прояви поведінки, що не відповідає суспільно прийнятим нормам. Розглядаються конкретні методи виявлення схильності до соціальної дезадаптації, правопорушень, злочинної та саморуйнівної поведінки, а також методи вивчення психічного розвитку осіб з девіантною поведінкою.
Запропоновано програми й техніки консультативно-корекційної роботи з девіантами відповідно до різновиду їхньої соціальної дезадаптації, визначено умови створення оптимальної ситуації розвитку.
Для психологів, соціальних педагогів та працівників, студентів зазначених спеціальностей, персоналу установ пенітенціарної служби України, співробітників кримінальної міліції та служб у справах дітей.
Цю свою книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку - підручний літературознавчий матеріал з текстами. З п’ятидесяти нарисів - есеїв, героями яких є як широко-, так і маловідомі українські митці, автор творить велике панно - цілісний портрет національної літератури ХІХ-ХХ ст. Провідна ідея книжки: змагання за своє світобачення для багатьох українських письменників було змаганням за збереження цілісності української культури, за збереження і розвиток української мови, а отже - української нації. Важливим складником цієї своєрідної антології є художні тексти, ретельно дібрані до кожного нарису, серед них - раритетні чи призабуті.
Для тих, хто вивчає чи викладає українську літературу, всіх небайдужих до історії й сучасності української словесності.
Праця українського етнографа, громадського діяча, єпископа УАПЦ Марка Грушевського (1865 – 1938) є “пребагатою збіркою матеріалу про дітей в українському селі” (І. Франко). Подано і проілюстровано дослідження про дитячі іграшки і забави. Авторський текст доповнюють коментарі на полях відомих педагогів, психологів, медиків, письменників.
Книжка зацікавить не лише фахівців – етнографів, фольклористів, педагогів, медиків, а й батьків, широке коло читачів.
У книжці розглянуто світоглядні засади лібералізму, його людиноствердну спрямованість, гуманістичні цінності, які домінують у західному світі й поволі набирають глобальних обширів. Простежено історичну еволюцію лібералізму, розкрито специфіку його сучасних форм, зокрема постсоціалістичної, що безпосередньо стосується конче необхідних перетворень українського суспільства.
Для політиків, політологів, усіх небайдужих до перспективи нашої держави.